Laagritest

Eelmise aasta suvel Tuksi spordibaasis MTÜ Skolioosiselts Katharina korraldatud skolioosiga laste laager ning augusti lõpus Tallinnas aset leidnud päevane laager on kavas ka sel aastal.

Suvelaager Tuksis

 

Päevane laager leiab aset 2.03.2019, Tondi Golden Clubi ruumides ja suvine laager Viljandimaal 25-28.06.2019. Laagritesse on juba registreerunud nii uusi kui ka tuttavaid nägusid. Laager saab võimalikuks tänu toetajatele, kelle abil hoiame lapsevanema kulu laagrile võimalikult väiksena. Raha kulub majutusele, toitlustuse- ja sõidukuludele, saalirendiks, spetsialistide tasudele, teraapiavahenditele (millest õnneks enamus juba Lastefondi toega on soetatud). Suurimaks toetajaks oli SA Tartu Õlikooli Lastefond ning Lions Clubs Estonia D-120. Kingitustega aitasid Myfitness, Vitaminwell ja Novo Nordisk. Loodame sel aastal koostööd jätkata ning ka toetajaid juurde saada 🙂

2018 aasta kogemuse põhjal võib öelda, et laagrid olid väga edukad. Tagasiside lastelt ja nende vanematelt, samuti laagris osalenud spetsialistidelt, oli väga positiivne. Lastele meeldis peamiselt see, et tegutseti vabas õhus, leiti palju uusi sõpru, kellel on samasugune diagnoos. Rõõmu tegi ka võimalus juhendamise all ning koos sportida, harjutusi täiendada ning oma skolioosiga sügavuti tegeleda.
img_2319

Lapsevanematele meeldis, et päevad olid sisukalt täidetud ning lapsed koju tagasijõudes rõõmsad. Veel täheldasid vanemad, et noored olid tulvil uut motivatsiooni igapäevaste skolioosispetsiifiliste harjutustega tegeleda ning oma korsetti kanda. Lastega tegelenud füsioterapeutidel oli sära silmis – mujal maailmas juba aastakümneid toimunud skolioosispetsiifilised laagrid on lõpuks õnnestunud omal moel ka väikeses Eestis! Kaasasime päevasesse laagrisse ka psühholoogid, kes tegelesid laste vaimse tervise toetamisega. Nende tehtud harjutused toetasid tugevalt laste tervislikku enesehinnagut ning lähendasid neid omavahel. Ka edaspidi on psühholoogid laagri lahutamatuks osaks!

Laagri jaoks sai tehtud teraapiapäevik, kuhu laps märgib oma igapäevased harjutused ja ka üldise enesetunde. Selle täitmine aitab end distsiplineerida ja lapsel oma enesetunnet jälgida. Terapeudile ja lapsevanemale on see tagasisideks ning ka lapse “kodutöö” kontrolliks.

Eelmisel aastal sai loodud ka kinnine Facebooki grupp, Skolioos Eesti, kuhu on oodatud kõik skolioosiga kokkupuutuvad inimesed, kes soovivad infot jagada või saada ja oma kogemusega teisi aidata. Grupil on hetkel 172 liiget ning on üks toetav osa ka Katharina seltsile.

Kui rääkida lastega, kes on laagrites osalenud, on kuulda, et oodatakse juba uusi kohtumisi. Eelmise aasta laagrist saadud sõpradega püsitakse aastaringselt ühenduses – omavahel kokkusaades ja ka interneti teel. Ootame kannatamatult selle aasta kohtumisi!
img_3231

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s