Skolioosiseltsi linnalaager 30.-31.08.2019

Kolmandat korda saime skolioosiselts Katharinaga kokku Tondi Golden Clubis, et veeta noortega aktiivne päev. Esimene linnalaager leidis aset aasta aega tagasi, teine selle aasta märtsis.

IMG_20190830_115324

See aasta oli eriline, sest kohtusime kahel järjestikusel päeval, et kõik huvilised osaleda saaks. Neli last käisid kohal mõlemal päeval!

IMG_20190830_120025IMG_6735

Linnalaagri põhiline eesmärk on tuua kokku skolioosiga noored, kes on juba teistest seltsi üritustest tuttavad ja leida uusi sõpru. Schroth harjutused on rasked, erilised ja kui aus olla, ka natukene naljakad. Sisinal ja kõva häälega välja hingata ja staatilist asendit hoida võib noorele veider tunduda, kuid näha teisi sama asja tegemas on ülimalt julgustav.  Linnalaager on hea koht, kus enne kooliaasta algust skolioosispetsiifilisi harjutusi ja nende olulisust meelde tuletada. Parim oleks, kui noorel on oma teraapiapäevik, kust leiab enda harjutuste nimed ning kirjeldused ja asendite skeemid. Suvelaagris käinutel on see kõigil olemas. Kel huvi, küsige mu käest, saadan päeviku hea meelega!

Laagrites on mitmed noored Rigo System Cheneau korsettidega (RSC brace). Kuigi neid on nüüdseks Eestist (läbi Ortoosimeister OÜ) tellitud juba u 36 tk (lisaks need, mis välismaalt ise tellitud) on skolioosikorsett siiski Eestis võõras. Igas vanuses noore jaoks on see suur (eelkõige emotsionaalne) stress. Nähes teisi sama korsetiga, tekib üldjuhul rohkem motivatsiooni korsetti kanda, seda mitte varjata ning omavahel kogemusi jagada. Olen ülimalt õnnelik, et suvelaagrist tekkinud kolme noore korsetikandja @susisevad_sidrunid Instagrami konto on aktiivne. Leiad nad siit: https://www.instagram.com/p/B16J_wuhJyg/

Et päeva lõbusamaks teha, oleme alustanud tantsutreeninguga, mis suure üllatusena, läheb peale ka poistele! Tantsimine ja hea muusika kõnetab üldjuhul kõiki ning on hea “jäämurdja”. Trenni juhendas juba teist laagrit särasilmne Tantsugeeni omanik ja treener Regina Teino. Mõnel lapsel on tekkinud küsimus, et kas ta võib teha neid asju kaasa. Me alati rõhutame – võib kõike teha, kui jälgid oma enesetunnet ja mõtled mingil määral ka oma korretsioonide peale. Regulaarselt erinevat füüsilist koormust saada on ülioluline kasvavale organismile, isegi kui kannad skolioosikorsetti. Nagu ikka, asju tuleb teha mõõdukalt.

Sel aastal tutvustas füsioterapeut Hannela Metsma noortele pilatest. Lihastreening ning oskus keha tunnetada on väga tähtis ning pilates just sellele keskendubki.

IMG_20190830_131750

Uus linnalaager saab toimuma tõenäoliselt uue aasta alguses. Alates 17.09 alustame regulaarse grupitreeninguga Madara 29 teisel korrusel. Grupitrenn hakkab toimuma igal teisipäeval kell 16.00-17.30. Registreerimine, nagu ikka, e-maili teel skolioosiseltskatharina@gmail.com. Osalemise eelduseks on enda skolioosimustri tundmine ja Schroth meetodi baasoskused.

Trennis näeme!

Sandra 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s