Skolioosiselts Katharina tegemistest aastal 2019

Aasta lõpus on kombeks tagasi vaadata möödunud 365-le päevale ning plaanida uut aastaringi. Antakse lubadusi, seatakse eesmärke. Avatakse uus peatükk või alustatakse täitsa puhtalt lehelt. Meie jätkame!

2019 oli skolioosiseltsile ütlemata edukas. Kaks linnalaagrit, suvelaager, seminar Tartus ja alates septembrist regulaarne grupitund Tallinnas, kasvav hulk RSC korsette. Kõige suuremaks õnnestumiseks loen ma isiklikult teadlikkuse tõusmist meie seltsi kohta ja skolioosist üldiselt. Hea on näha, et on tekkinud ka “tuumik” noori, kes regulaarselt osalevad MTÜ Skolioosiselts Katharina üritustel.

Aasta esimene ühisüritus toimus 3. märtsil. Juba vaikselt traditsiooniks saav päevalaager Tondi Golden Clubis, kus päeva jooksul tantsisime, tegime üldfüüsilist trenni ning kordasime Schroth tõdesid ning harjutusi. Rääkisime juttu ning lapsed said teha loovtööd psühholoogidega.

Aprillis kolisime tegemistega vahelduseks Tartusse, kus toimus seminar “Skolioosi ravivõimalused, konservatiivne ravi”. Ortoosimeister Dino Gallo, Ortholutionsi esindaja Saksamaalt, tegi ettekande skolioosikorsettidest ning meie armas Piret Tootsi skolioositeraapiast. Pireti ettekanne on leitav siit. 

Peale jaanitule tegemist kogunesime Valma seiklusparki suvelaagrisse, mis toimus 24.06-28.06 Võrtsjärve ääres.

25 last, 5 füsioterapeuti ja kasvataja, neli päeva aktiivseid tegevusi õues, toas ja seiklusrajal. Eriti eriliseks tegid selle aasta laagri uued näod – kasvataja Valmar Ammer ja Lätist hinnatud Schroth meetodi õpetaja Silvija Bumanis. Esmakordselt toimus laagriga paralleelselt poolepäevane täiendkoolitus füsioterapeutidele. Peale teoreetilist osa, saime õppejõu juhendamise all uusi teadmisi praktiliselt kohe katsetada laagri noortega.

IMG-5808.JPG
Täiendkoolitusel osalejad

Suvelaagris sai ka idanema pandud mõte noorte skolioositeemalise Instagrami lehe loomisest. Kolm neidu valisid endale nime @susisevad_sidrunid

Suve lõpu linnalaagri jagasime kahele päevale – 30.08 ja 31.08. Sellest kirjutasin lähemalt siin.

Alates 17.septembrist alustasime teisipäevaste grupitreeningutega Tallinnas. Eesmärgiks regulaarselt kohtuda ning meelde tuletada koduseid harjutusi. Teiste skolioosi nägemine ja koos sarnaste harjutuste tegemine aitab hoida distsipliini ning leida uusi sõpru. Terapeutidele on grupitund hea võimalus regulaarselt noortel silm peal hoida.

Jaanuaris 2020 toimub ka uus ISST Schroth koolitus Tallinnas. Meil on siiralt hea meel, et selle ravimeetodi õppimise vastu on suur huvi ning loodame leida ka uusi partnereid skolioosiseltsile motiveeritud füsioterapeutide jt spetsialistide näol. Aitäh alati agarale dr. Soobale korraldamast!

2019 aasta jooksul on läbi skolioosiseltsi, Ortholutionsi ja Ortoosimeister OÜ noortele sobitatud umbes 29 RSC (Rigo System Cheneau) korsetti, 2020 aastanumbri sees juba 2! Alates koostöö algusest kokku 48 tk, millest 4 teine korsett samale noorele. Korsettidest ja nende taotlemisest kirjutasin siin. Plaanime uuel aastal aktiivsemalt näidata pildimaterjaliga ka reaalseid ravitulemusi korsettravist.

20770498_1459496227475603_2516720727607277452_n.jpg

 

Uue aasta plaanideks on juba tuttavate päeva- ja suvelaagrite korraldamine. Osalejate arv aina kasvab, korraldajate pere ka! Oktoobris lisandus “meeskonda” imearmas Nora Tootsi ja uuel aastal on oodata ka lisa :). Dr Jana Kritt jätkab seltsi eesotsas tõelise edasiviiva jõuna ning füsioterapeutidena tuttavad Cristina Lõokene, Kaisa Karlis, Piret Tootsi, Mari Alvela ning mina. 

Kevadel on päevalaager kirjas 7.märtsil Tondi Golden Clubis ja suvelaager 5-10.juuli! Pange kalendrisse kirja ning registreerimine, nagu ikka, skolioosiseltskatharina@gmail.com

Skolioosiselts Katharina nimel soovin kõigile värvikat aastavahetust ning särtsu ja energiat uueks aastaks!

Sandra 🙂

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s